Havalandırma Sistemi Yaptıracaksanız Bunlara Dikkat Edin!

Türkiye'nin En İyi Havalandırma Sistemi havalandırma Firmaları™

Havalandırma sistemleri zaman geçtikçe teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızın vazgeçilmezi olmuş ve yaşam standartlarını yükseltmeyi başarmıştır. Özellikle pandemi döneminde kapalı alanlarda ve maske ile çalışmak zorunda kalan birçok vatandaş için nefes almak, temiz hava almak ve oksijen ihtiyacını gidermek ne kadar zorsa bu şartlarda iş verimliliğini arttırmak bir o kadarda imkânsız hale gelmiştir.

İşte bu noktada havalandırma sistemleri devreye girmektedir. Havalandırma sistemi kirli havanın emilip dışarıya temiz havanın verilmesi prensibiyle işler. Havalandırma kalitesi yüksek olan bir ortamın sağlık verimi de bir o kadar artacaktır. Havalandırma doğal veya mekanik olarak her ortamda havalandırma sistemine uygun olarak yapılmalıdır.

Havalandırma Sisteminde Temel Unsurlar Nelerdir?

image

image

Temel unsurları saymamız gerekirse;

? Ortam sıcaklığının ayarlanması ve uygun sıcaklıkta kalması

? Havalandırma hızının uygun olması ve hız ayarlanması

? Uygun filtre kullanılması ve filtre kolay temizlenir olması

? Ortama verilen havanın yeterince temiz olması

? Uygun havalandırma tipinin seçimi

Havalandırma Sistemleri Nasıl Daha Verimli Olur?

Öncelikle hava verilen ortamda cereyan yapacak unsurlar ortadan kaldırılmalıdır. Temiz hava uygun toplanıp dağıtılmalıdır. Sistem sessiz çalışmalı gürültü kirliliğine neden olmamalıdır.

Havalandırma Sistemi ve iş Gücü

Kapalı ortamlarda oksijen seviyesi düşecek kötü koku, karbondioksit ve gaz salınımı artacaktır. Hal böyle olunca çalışma verimi düşecek, oksijen seviyesi ile doğru orantılı olarak konsantrasyon azalacak, kazalar artacak ve iş verimi düşecektir. Bu yüzden iyi bir havalandırma ile bulunduğunuz ortamda sağlıklı çalışma koşulları elde edebilirsiniz.

Peki, Tozlar Ne Olacak Diyenlere!

image

Tozlar hayatımızda maalesef dezavantajlardan birisidir. Özellikle toz ve alerjenlere karşı hassas olan insanlar bu konudan mustarip. Ama merak etmeyin. Toz toplama sistemi sayesinde bulunduğunuz ortamdaki kirli hava emilip temiz hava akışı sağlanırken aynı zamanda ortamdaki tozlardan kurtulabilirsiniz.

Havalandırma Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Havalandırma sistemi doğal hava sirkülasyonunun olmadığı, nüfus yoğunluğunun fazla olduğu ve sanayi bölgelerinin geliştiği her yerde kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle fabrikalar, büyük depolar, kafeler, ofisler için idealdir. Bunun yanı sıra toplantı ve konferans salonları, sinemalar ve spor salonlarında bile gereksinim duyuluyor. Sadece büyük mekanlarve işyerleri değil evimizde banyo ve mutfak gibi küçük mekanlarda havalandırma sistemi kullanmakta fayda vardır. Aspiratör mutfakta kullanılan havalandırma sistemlerine en güzel örnektir. Yemek kokusu ve dumanın ev ortamına sinmesini engelleyecektir. Cam açmak doğal havalandırma olarak bilinir yalnız bu dışarıdaki gürültünün içeri girmesine neden olduğu gibi dışarıdan gelen koku ile eve dönmek üzere olan kokunun karışmasına ve ev içindeki temiz havanın ağırlaşıp yok olmasına neden olmaktadır.

Banyolardaki havalandırma sistemleri sayesinde duş esnasında oluşan fazla buhara engel olacak ayrıca tuvalet kullanımı sırasında oluşan kötü kokuları da yok edecektir. Görüldüğü gibi havalandırma sistemleri küçük ya da büyük birçok mekan için kullanılmakta ve uygun modeller sunulur.

Türkiye'nin En iyi Havalandırma Sistemi Firmaları

Havalandırma sistemi hizmeti alacak kişilerin öncelikle kullanılacak malzemenin kalite ve garanti şartlarını araştırmalıdır. Firma yaptığı işin arkasında durabilmeli, ortamın genel ihtiyaçlarını belirleyecek ekip ve bilgiye sahip olabilmelidir. İhtiyaçların belirlenmesi ve keşif yapılmasından sonra firma tarafından ideal proje hazırlanacaktır.

Özellikle havalandırma ekipmanlarından biri olan fan gibi parçaların temizliği, bakımı konusunda firmanın bilgili ve bilgilendirici olmasına dikkat edilmelidir. Servis ve bakım olanakları iyi araştırılmalıdır. Bu konuda ülkemizde birçok firma bulunmakta ve çoğu birbirinden iyi nitelikte havalandırma sistemleri üretim ve montajını yapmaktadır. Özel seçenekler ve gerekli tüm bilgiler bimhavalandirma.com.tr sayfasınıziyaret etmeyi unutmayınız.